Sekcja obsługi klienta
Strona głównaJak rozpocząć pracę z edytoremNie mogę się zalogować

Nie mogę się zalogować

W tym artykule poznasz najczęstsze przyczyny nieudanego logowania do edytora Webnode, tj. sytuacje, gdy standardowa procedura logowania opisana tutaj nie działa, a także działania, które możesz podjąć,n aby temu zaradzić.

1. Nie pamiętam hasła/hasło jest nieprawidłowe

WAŻNE: Opisana procedura odnosi się do sytuacji, w których wprowadzasz prawidłowy adres e-mail, ale nie pamiętasz właściwego hasła do logowania.

1.1 Możesz zresetować hasło za pomocą tego odnośnika.

Wysyłana przez nas wiadomość e-mail zawierająca odnośnik do resetowania hasła może trafić do folderu z wiadomościami SPAM. Jeżeli nie widzisz takiej wiadomości w folderze wiadomości odebranych, jak najszybciej sprawdź folder ze spamem w swojej skrzynce pocztowej. Jeżeli wiadomość e-mail z linkiem do odzyskiwania hasła do Ciebie nie dotarła, najprawdopodobniej oznacza to, że podany adres e-mail jest nieprawidłowy.

1.2 Zmiana hasła do skrzynki pocztowej utworzonej we własnej domenie (dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy dany adres e-mail nie został przypisany do właściciela lub administratora wybranej strony internetowej) wymaga, aby właściciel projektu zmienił hasło dostępowe – patrz odnośne wskazówki, które omówiono tutaj.

2. Nie pamiętam adresu e-mail/adres e-mail jest nieprawidłowy

2.1 W pierwszej kolejności sugerujemy postępowanie zgodnie ze wskazówkami podanymi w punkcie 1. Nie pamiętam hasła/Hasło jest nieprawidłowe i wprowadzenie każdego z adresów e-mail, które zazwyczaj wykorzystujemy lub takich, które, na przykład, stworzyliśmy kiedyś na potrzeby logowania się do edytora.

2.2 Przyczyną nieudanego logowania na swoje konto jest niekiedy literówka w adresie e-mail podawanym w czasie rejestrowania swojego konta w naszym systemie. W takim wypadku sugerujemy sprawdzenie, czy Twoja przeglądarka internetowa obsługuje funkcję automatycznego uzupełniania adresu e-mail wprowadzanego w czasie rejestracji, a także, czy zapisane adresy e-mail nie zawierają żadnego błędu literowego.

Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że Twój projekt został zarejestrowany z użyciem adresu e-mail zawierającego błąd literowy, skontaktuj się z nami bezpośrednio za pomocą formularza kontaktowego -chętnie pomożemy Ci zmienić adres e-mail użyty przy rejestracji konta. 

2.3 Jeżeli zalogowanie się na konto za pomocą każdej z wymienionych wyżej metod jest niemożliwe (np. nie pamiętasz adresu e-mail lub użyty adres nie działa), prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia. W stopce tego przewodnika znajdziesz informacje kontaktowe do nas.

3. Ustawienia przeglądarki/urządzenia

Jeżeli wprowadzono prawidłową nazwę użytkownika i hasło, winę za nieudane logowanie do systemu ponosi najprawdopodobniej Twoja przeglądarka internetowa lub urządzenie, którego używasz do logowania.

3.1 Spróbuj zalogować się za pomocą innej przeglądarki niż ta, której zwykle używasz. Z zasady sugerujemy korzystanie z Google Chrome, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge.

Zalecamy także oczyszczenie pamięci podręcznej (w przeglądarce) oraz plików cookies w poprzednio używanej przeglądarce, bądź zalogowanie za pomocą trybu incognito (przeglądanie w trybie prywatnym). W takim trybie przeglądarka nie korzysta z żadnych wtyczek, które mogą uniemożliwiać prawidłowe zalogowanie się. Wskazówki dotyczące czyszczenia pamięci podręcznej znajdziesz tutaj.

3.2 Spróbuj skorzystać z innego urządzenia. Zamiast komputera, możesz, na przykład, zalogować się za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. 

Jeżeli taka próba przyniosła powodzenie, oznacza to, że problem dotyczy urządzenia pierwotnego użytego do logowania. W tym kontekście sugerujemy wyłączenie programów antywirusowych lub zapór sieciowych na czas logowania się na konto, bądź sprawdzenie ustawień w urządzeniu.

PODPOWIEDŹ: Z uwagi na to, że każdy program antywirusowy bazuje na odmiennym mechanizmie dezaktywowania ochrony, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie bezpośrednio ze wsparcia technicznego danego operatora lub samodzielne odnalezienie właściwej procedury postępowania w przeglądarce typu Google.

3.3 Możesz także połączyć się za pośrednictwem innej sieci internetowej. Ma to szczególne uzasadnienie, gdy korzystasz z sieci internetowej w pracy, ponieważ jej operator może blokować niektóre próby logowania. W takim wypadku użycie innej sieci internetowej może stanowić rozwiązanie.

3.4 Jeżeli użycie innej przeglądarki lub urządzenia, bądź oczyszczenie pamięci podręcznej, nie umożliwiło zalogowania się, na końcu tego przewodnika podaliśmy informacje kontaktowe do naszego serwisu.

4. Nie jestem robotem/CAPTCHA

W czasie logowania się do naszego edytora, a także w czasie rejestrowania konta, możesz zobaczyć na ekranie tzw. „Captcha”, czyli mechanizm zabezpieczający, który wymaga od użytkownika potwierdzenia, że nie jest robotem. Jeżeli kod Captcha został potwierdzony prawidłowo, ale jest nadal wyświetlany na ekranie, na końcu tego przewodnika znajdziesz dane kontaktowe do naszego serwisu.

Captcha

5. Przerwa w działaniu

W sytuacji, gdy po prawidłowym zalogowaniu system niespodziewanie przestaje działać, np. portal Webnode przestaje być widoczny lub próba zalogowania się nie przynosi żadnych efektów, może to oznaczać krótkotrwałą przerwę w działaniu naszego edytora. Dzięki wykorzystaniu pracujących w tle systemów kontrolnych, które monitorują przerwy w działaniu naszego edytora, możemy natychmiast usunąć przyczynę takich przestojów, gdy tylko wystąpi.

Jeżeli nie musisz przeprowadzić modyfikacji swojej strony internetowej w tym konkretnym momencie, sugerujemy odczekanie kilku godzin przed wznowieniem pracy. Zawsze możesz też skontaktować się z naszym działem wsparcia klienta.