Ügyfélszolgálat
FőoldalKezdő lépésekTechnikai gondjaim akadtak

Technikai gondjaim akadtak

Ebben az útmutatóban megoldásokat találhatsz a Webnode projekt során előforduló leggyakoribb technikai problémákra. Általánosságban elmondható, hogy az automatizált vezérlőrendszerek a háttérben futnak, és jelentenek minden nem szabványos körülményt; így gyakran mindent megold a csapatunk, és csak javasoljuk, hogy várj egy kicsit.

Bizonyos helyzeteket ezután gyakran azonosítani lehet a hibaüzenet alapján - ha az alábbi eljárások nem oldják meg a problémát, jelentkezz be és írj nekünk a kapcsolatfelvételi űrlap segítségével.

Általában javasoljuk a weboldal szerkesztését a Google Chrome, a Mozilla Firefox, a Microsoft Edge vagy a Safari böngészőben.

Tartalomjegyzék

1. Frontend (weboldal megjelenése)

2. Backend (adminisztráció és szerkesztő)

3. E-mail szolgáltatások

1. Frontend (weboldal megjelenése)

1.1 A webhely nem érhető el

Ennek az üzenetnek a formátuma az általad használt böngészőtől függ, de jelentésének nagyon hasonlónak kell lennie (a Google Chrome “A webhely nem érhető el" mondatot használja). Számos különböző oka lehet annak, hogy egy weboldal nem érhető el. Általában azt javasoljuk, hogy ellenőrizd az internetkapcsolatot, vagy próbálkozz később.

1.2 Eltévedtél?


A 404-es hibaüzenet több esetben is megjelenhet. Ez például akkor történik, amikor egy domaint áthelyezel egyik projektről a másikra, de a DNS-rekordok továbbra is az eredeti projektre mutatnak - ebben az esetben általában 24 órát kell várnod a domain áthelyezése után.

Egy másik ok lehet a saját domainnel rendelkező projekt prémium csomagjának lejárata vagy hiánya (a saját domain használata prémium szolgáltatás). Ebben az esetben ellenőrizd a csomag érvényességét a weboldal adminisztrációjában, és ha szükséges, újítsd meg.

Viszonylag gyakori ok lehet még a cím rossz formában történő megadása is, ezért ellenőriz a cím formáját a böngésző címsorában.

1.3 Oops


Az “Oops!!” általában technikai problémát jelent. Ebben az esetben javasoljuk, hogy várj néhány órát - lehetséges, hogy ideiglenes leállás van a rendszerünkben. Alternatív megoldásként természetesen bejelentkezhetsz és írhatsz nekünk a kapcsolatfelvételi űrlap segítségével.

1.4 Az Ön kapcsolata nem privát


Ennek az üzenetnek a formátuma a böngészőtől függ, de jelentésének nagyon hasonlónak kell lennie (a Google Chrome-ban "A kapcsolat nem privát" mondat használatos). Az üzenet a biztonsági (SSL) tanúsítvánnyal kapcsolatos problémát jelzi.

Függetlenül attól, hogy a Webnode-nál vagy más regisztrátornál regisztrált domainnel rendelkezel-e (és csak DNS-rekordokon keresztül van hozzárendelve a Webnode-hoz), jelentkezz be és írj nekünk a kapcsolai űrlap segítségével.

1.5 A weboldal blokkolásra került


A letiltás oka lehet az Általános Szerződési Feltételeink megsértése, a projekt tulajdonosának nagyon hosszú inaktivitása, történhet a projekt tulajdonosának kérésére vagy a domain bizonyos beállítása miatt. Ebben a helyzetben, kérjük, fordulj közvetlenül ügyfélszolgálatunkhoz a kapcsolati űrlapon keresztül, miután bejelentkeztél a projekt adminisztrációjába.

2. Backend (adminisztráció és szerkesztő)

A nem működő adminisztrációs vagy szerkesztő funkciókat a rendszer részleges frissítése okozhatja - ebben az esetben javasoljuk, hogy várj néhány percet, és később próbálkozz a szerkesztéssel. Ha a szerkesztő ezt követően sem válaszol, próbálkozz a következő eljárásokkal:

2.1 Az adminisztráció körbe-körbe fut

Ha a projekt adminisztrációjában a “Kezdd el most” gombra kattintasz, ami visszavezet a Saját weboldalaim oldalra, vagy a szerkesztő hasonló módon viselkedik, javasoljuk, hogy töröld böngésződ gyorsítótárát - további információkat találsz ebben a cikkben.

2.2 A funkció nem úgy működik, ahogy kellene

Ha a szerkesztő egyik funkciója nem működik megfelelően, javasoljuk, hogy mindent ellenőrizz a tudástárunkban található utasításoknak megfelelően. Jó ötlet lehet ellenőrizni azt is, hogy aktív-e az adott funkcióhoz szükséges prémium csomag. Ezt ellenőrizheted a weboldalak általános árlistájában, vagy a webáruházak árlistájában.

A fennakadást a böngésző megtelt gyorsítótára is okozhatja. Próbáld meg kiüríteni a gyorsítótárat, illetve a projekt közzétételével, vagy az oldal Ctrl + F5 billentyűkombinációval történő frissítéssel is javítható az állapot (az oldal frissítése előtt kérjük, mentsd le a nagyobb szövegeket, azok frissítés után eltűnhetnek).

Ha a funkció helytelen működés jeleit mutatja, bejelentkezhetsz és kapcsolatba léphetsz velünk az űrlap segítségével, örömmel ellenőrzünk mindent technikai csapatunk segítségével.

2.3 Hibaüzenet

Ha a fenti hibaüzenetek valamelyikét látod, előfordulhat, hogy rövid távon leállt a szerkesztőnk elérhetősége. Vezérlő rendszerek működnek a háttérben a kiesések figyelemmel kísérésére, és ha ilyen történik, a helyzet azonnal megoldódik.

Tehát, ha nincs szükséged az oldal azonnal szerkesztésére, javasoljuk, hogy várj néhány órát, vagy jelentkezz be a Webnode-ba, és vedd fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal.

3. E-mail szolgáltatások

3.1 Az új bejövő üzenetek nincsenek a bejövő mappában

Ha nem látsz bejövő üzenetet a Webmail “Bejövő e-mail” mappában, és tudod, hogy biztosan elküldték neked, javasoljuk, hogy ellenőrizd, hogy  nincs-e beállítva átirányítás egy másik címre oly módon, hogy az összes levél oda érkezik be. Ha azt szeretnéd, hogy az e-mail a Webnode postafiókodba kerüljön, csak add hozzá az átirányítási címekhez - további információ itt található.

Ha külső levelező klienst használsz (például Outlook, Thunderbird, Mail for Mac stb.) vagy a fiók csatlakozik a Gmailhez, javasoljuk, ellenőrizd, hogy a domain DNS-rekordjai nem változtak-e. Kérjük, győződj meg arról is, hogy a kliensen be van-e állítva, hogy az üzenet másolatát a szerveren hagyja.

3.2 A beállított átirányítás nem működik

Az átirányításra vonatkozó általános útmutatót ebben a cikkben találsz. Ha az átirányítás nem működik megfelelően, először győződj meg arról, hogy az átirányítást a postaláda tulajdonosa megerősítette - általában javasoljuk az átirányítás törlését, majd a visszaállítást.

Ha a megerősítő e-mailben található linkre kattintás után hibaüzenet jelenik meg arról, hogy az átirányítási beállítások nem sikerültek, akkor célszerű törölni a böngészőből a sütiket.

Figyelem: Ha az átirányítást teszteled, győződj meg arról, hogy az e-mailt nem arról a címről küldted, amelyre az üzeneteket továbbítani kívánod. Néhány e-mail kliens vagy például a Gmail kihagyhatja ezt az üzenetet a Beérkező levelek mappából.

3.3 Az e-mail fiók nem hozható létre az e-mail kliensben

Mindenek előtt érdemes megbizonyosodni arról, hogy a helyes jelszót adtad-e meg. A jelszót a tulajdonos vagy a rendszergazda projekt fiókján keresztül módosíthatod az itt leírtak szerint.

Ellenőrizd továbbá, hogy helyesen adtad-e meg a fiókbeállításokat (szerver neve, port, felhasználónév, SSL / TLS). Ebben a cikkben információkat találhatsz az egyes kliensekről.

Ha mindent megfelelően állítottál be, kérjük, hogy készíts képernyőképeket mind a hibaüzenetről, mind a megadott beállításokról. Ezeket a képeket elküldheted ügyfélszolgálatunknak.

Célszerű minél több információt feltüntetni az aktuális állapotról (mennyi időbe telik, végrehajtott-e változtatást stb.).

3.4 A kimenő üzenetek kézbesítetlenül visszatérnek

A visszaküldött üzeneteknek több oka lehet - a legtöbb esetben a konkrét okot a visszaküldött üzenetben (kézbesítési jelentés) közlik.

Javasoljuk, hogy nézd át a visszaküldött üzenetet, és ellenőrizd a kézbesítési információkat, valamint a konkrét hibaüzenetet és hibakódot. A gyakori hibák a következők:

550 5.1.1 Ismeretlen  felhasználó / Felhasználó nem létezik. A címzett e-mail fiókja inaktív, vagy a cím elírást tartalmazhat. Kérjük, ellenőrizd, hogy a cím helyes-e, vagy más módon vedd fel a kapcsolatot a címzettel az ellenőrzés céljából.

550 5.7.1 A címzett címe elutasítva. A kézbesítést a helytelen levelezőprogram vagy a domain beállításai akadályozhatják meg. Ebben az esetben kérjük, küldd el a pontos hibaüzenetről és a mail kliensben megadott beállításokról készült képeket közvetlenül az ügyfélszolgálatunknak - ezt javasoljuk a bejelentkezés után a kapcsolatfelvételi űrlapon keresztül megtenni.

550 5.7.1 Az "XYZ" domain küldő irányelvei alapján megtagadta az IP-címet. Ez az üzenet az elküldött vagy továbbított üzenet problémáját jelzi. Az SPF (Sender Policy Framework) egy olyan biztonsági protokoll, amelyben a domain tulajdonosa meghatározza, hogy a domainjuk mely szerverei (IP-címei) küldhetnek e-mailt. A címzett ellenőrzi, hogy az üzenet egy engedélyezett szerverről érkezett-e. Ha az üzenet olyan szerverről érkezett, amelynek nem szabad küldenie, hibát is generál, és visszaküldi a feladónak. Kérjük, küldd el a teljes üzenetet a megadott hibaüzenettel a kapcsolatfelvételi űrlapon keresztül (miután bejelentkeztél a Webnode-ba) az ügyfélszolgálatunknak ellenőrzés céljából.

FIGYELEM: A visszaküldött üzenetek (kézbesítési jelentések) feladója általában az úgynevezett MAILER-DAEMON (a rendszer automatikus része az e-mail dobozok számára). Feleslegesen írsz a MAILER-DAEMON címre, senki sem fog válaszolni az üzenetre.

3.5 A Webnode-nak elküldött e-maileket visszaküldik a feladónak

Az üzenet kézbesítésének pontos okát közvetlenül a visszaküldött üzenet tartalmazza, beleértve a hibakódot is. A lehetséges okok a következők lehetnek:

A. A feladó szervere vagy e-mail címe az egyik feketelistán található, amely védelmet nyújt a spam és a rosszindulatú tartalom terjedése ellen. A javítást ebben az esetben a feladó vagy a küldő e-mail szolgáltatója teheti meg.

B. Az üzenetet egy "SpamAssassin által blokkolt" üzenettel rendelkező spamszűrő utasítja el. Ennek oka lehet a feladó és a szerver feketelistára tétele, vagy gyanús linkek vagy mellékletek beszúrása magába az e-mailbe. A fehér listára való felvétel nem lehetséges közvetlenül, a feladó számára sokkal kényelmesebb kiküszöbölni a probléma okát.

A visszaküldött üzenetet (kézbesítési jelentés) egy hibaüzenettel és az esetleges mellékletekkel a bejelentkezést követően a kapcsolatfelvételi űrlapon keresztül elküldheted ügyfélszolgálatunknak, szívesen ellenőizünk mindent.