Ügyfélszolgálat
FőoldalKeresőoptimalizálásA keresőoptimalizálás alapjai és a keresőmotorok (a látogatottság javítása)

A keresőoptimalizálás alapjai és a keresőmotorok (a látogatottság javítása)

Ebben a cikkben alapvető tippeket találsz a SEO-hoz, azaz a keresőoptimalizáláshoz.

1. Legyen a honlapod az üzleti érdeklődésednek megfelelően naprakész

Általánosságban elmondható, hogy a legfontosabb mindig az oldal tartalma, aminek előnyösnek kell lennie a látogatók számára. Különösképpen fontos a cikkeid vagy oldalaid címében a kulcsszavak használata. Például ha cipőket árulsz, és egy speciális ajánlatod van, 3 különböző címet is írhatsz, különböző behatással: 

Első cím: A hét ajánlata - Ez a cím azokat a látogatókat fogja a honlapodra vonzani, akik olyan szavakra kerestek rá, mint "ajánlat" és "hét", de nem azért, amiket te árulsz: a cipőkért. Így sok olyan látogatót is szerezhetsz, akik nem érdeklődnek a terméked iránt.

Második cím: Sport cipőt kínálunk - Ez a cím már jobb azoknak, akik "cipőt" keresnek. Ez már alkalmasabb, mert olyan látogatókat fogsz kapni, akik tényleg a kínálatod iránt érdeklődnek.

Harmadik cím: Sport cipőt kínálunk Londonbanban - Ez a cím ugyanolyan hatásos, mint a második, de leszűkíti az eredményt azokra, akik egy meghatározott városban/államban/országban érdeklődnek a címben leírt ajánlat iránt.

2. Legyen saját domain neved

A keresőmotorok összefüggést keresnek a honlap tartalmában, épp úgy, mint a honlap nevében. Így ha felépítettél már egy elismert márkát, hatékony stratégia lehet a domain névbe belefoglalni a márkádat.

Ha még nem építettél fel egy márka nevet, talán érdemesebb lenne leírni az üzlet vagy a tevékenységi kör nevét a domain névbe. 

Az itt található útmutató szerint regisztrálhatod nálunk domainedet. 

3. Nevezd el a képeidet

A képleírás nélküli keresőmotor nem tudja felismerni, mi van a képen. Ha a képhez leírást adunk, az bekerül a képkeresőbe, amit jelenleg sok oldal nem használ – a gyakorlatban a kép címében szereplő kulcsszavak nagyobb hatást gyakorolhatnak, mint a projekt SEO beállításaiban megadott kulcsszavak. 

4. Ellenőrizd az oldalad a Google Webmester eszközökkel

Ha már van aktuális tartalmad és regisztráltál egy domain nevet, megéri leellenőriztetni a honlapodat a Google-el, hogy elkezdhesd indexelni azokkal a kulcsszavakkal, amiket kiválasztottál.

Nézd meg, hogyan tudod ellenőriztetni a honlapodat a súgónkban található Google Webmestereszközök segítségével.

Ha többet szeretnél megtudni a direkt Google-ben történő optimalizálásról, a Google Keresőmotor-optimalizálási útmutató kezdőknek című leírást mindenképpen ajánljuk. 

5. A szociális hálózatok hatékony használata

A látogatóiddal, ügyfeleiddel és partnereiddel való kapcsolat fenntartása fontos és ennek egyik hatékony módja a szociális hálózatok használata. Számos szociális hálózat létezik, de mi most a Facebook-ra koncentrálunk, amelyik az egyik legnépszerűbb. Készíthetsz oldalt a honlapod "rajongóinak" a Facebook-on, valami hasonlót, mint a Webnode oldala, amit itt láthatsz:

https://www.facebook.com/WebnodeMagyar

Ha többet szeretnél tudni a Facebook rajongói oldalairól, kattints erre a linkre:  

http://www.facebook.com/help/?page=168617716530627

Amint készítettél egy rajongói oldalt a Facebook-on, el tudsz helyezni egy "Like" gombot ("Like doboz") az oldaladon, hogy a látogatóid az oldal rajongói legyenek. Készítettünk egy oktató cikket is, amiben megmutatjuk hogyan tudsz "Like" gombot elhelyezni a Webnode projekteden: Adj "Tetszik" Like dobozt az oldaladhoz

6. Ellenőrizd a webhely mobil verzióját

Manapság sok felhasználó használja okostelefonját az internetes böngészésre – ez a tendencia világszerte egyre inkább erősödik, és fontos, hogy a telefonon lévő oldal jól nézzen ki. 

A Webnode szerkesztő teljes mértékben reszponzív dizájnt kínál, így az oldal automatikusan alkalmazkodik a telefonhoz, de azt javasoljuk, hogy a megjelenést még úgy is javasoljuk ellenőrizni, hogy például a képek, nagyobb elemek szépen megjelenjenek, az oldalon való navigálás pedig kellemes legyen a felhasználók számára. 

Az ellenőrzést egyszerűen elvégezheted számítógépen, ha a böngészőablakot mobiltelefon méretűre csökkented. 

FIGYELEM: Amikor webhelyedet keresőmotorokra optimalizálod, kerüld a csalárd gyakorlatokat (például rejtett szövegek és hivatkozások, lopott tartalom vagy automatikusan generált tartalom), amelyek egymásnak ellentmondó eredményeket hozhatnak, és azt eredményezhetik, hogy a webhely nem jelenik meg a keresőmotorokban. 

TIPP: További információkat találhatsz a SEO-ról szóló cikksorozatunkban.